Firma SOFT-CAM oferuje montaż anten satelitarnych, naziemnych RTV oraz DVB-T do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Instalujemy indywidualne i zbiorcze zestawy anten RTV i DVB-T.Prowadzimy także sprzedaż anten oraz zestawów satelitarnych. Oferujemy również usługi polegające na montażu i konfiguracji kina domowego oraz wszelkiego rodzaju sprzętu audio-video.

Naziemna Telewizja Cyfrowa to sposób na bezpłatny odbiór kilkunastu Polskich kanałów telewizyjnych w znacznie lepszej jakości niż dotychczas. Do odbioru bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej potrzebujesz odpowiedniego urządzenia telewizora wbudowanym tunerem DVB-T (z kodowaniem mpeg4) lub specjalnego dekodera. Większość płaskich telewizorów (Plazmowe, LCD) produkowanych w ostatnich latach fabrycznie jest wyposażona w tuner DVB-T. W tym przypadku wystarczy jedynie podłączyć antenę dachową do telewizora i przejść do strojenia kanałów. Jeżeli jednak posiadasz telewizor starszego typu to nic straconego. Aby odbierać bezpłatne kanały cyfrowe powinieneś zakupić specjalny dekoder STB. Koszt zakupu takiego urządzenia jest jednorazowy i nie powinien przekroczyć 150 zł (sprawdź ceny). Jeżeli zakupisz dekoder wymiana telewizora na nowy nie będzie konieczna!

Montaż anteny satelitarnej małej czy dużej?
Do tej pory, platformy cyfrowe (NC+, Polsat Cyfrowy) oferowały klientom anteny satelitarne o małej średnicy 60-65 cm. Były one wystarczające do odbioru programów SD (MPEG-2) z jednego satelity. W chwili obecnej jak grzyby po deszczu pojawiają się programy nadawane w wysokiej rozdzielczości HDTV (MPEG-4). Do odbioru tych programów wymagana jest lepsza jakość sygnału z satelity, więc czasza anteny satelitarnej powinna mieć większy rozmiar 80-90cm.

Instalacje

– telewizja naziemna
– telewizja satelitarna unicable
– naprawa uszkodzonych instalacji

 

Usługi

– wymiana anten tvsat
– ustawianie anten satelitarnych
– konfiguracja sprzętu audio-tv
– usuwanie awarii