Instalacje elektryczne

Co to jest nowoczesna instalacja elektryczna?

W tradycyjnej instalacji elektrycznej budowanych na przestrzeni lat jedynymi wymogami było bezpieczeństwo użytkowania oraz dostarczenie energii elektrycznej do oświetlenia oraz gniazd zasilających. W nowoczesnych instalacjach elektrycznych każdy element elektryki w budynku traktowany jest indywidualnie tzn. rozdzielamy instalację oświetleniową, instalację do sterowania roletami lub żaluzjami, sterowanie ogrzewaniem, gniazdami zasilającymi itd. Każde pomieszczenie posiada co najmniej 2 niezależne obwody tzn. oświetleniowy oraz gniazd zasilających, dzięki temu awaria urządzenia podłączonego do danego obwodu nie paraliżuje instalacji na całym budynku. Do takiej instalacji możemy zaliczyć bardzo podstawową automatykę np: sterowanie oświetleniem czujnikiem ruchu, automaty schodowe, sterowanie kilkoma obwodami z jednego miejsca.

Co wyróżnia nowoczesną instalację elektryczną?

Każde pomieszczenie posiada co najmniej dwa oddzielne obwody (oświetleniowy i gniazda), co najmniej dwa wyłączniki różnicowoprądowe (oświetlenie i gniazda). Urządzenia takie jak lodówka lub centrala alarmowa, monitoring także powinny być na niezależnych obwodach oraz posiadać indywidualne zabezpieczenia. Sterowanie oświetleniem odbywa się za pośrednictwem paneli dotykowych lub przycisków chwilowych (dzwonkowych), które wysyłają sygnały do modułu automatyki budynkowej, dzięki temu zyskujemy bardzo duże możliwości zaawansowanego sterowania za niewielkie pieniądze w porównaniu do instalacji inteligentnego budynku.

Uproszczenie struktury okablowania-dużo łatwiej wykryć usterkę ze względu na praktyczny brak połączeń w puszkach, przewód prowadzony jest od punktu do tablicy rozdzielczej. Istnieje możliwość np: wyłączenia całego oświetlenia jednym przyciskiem, lub podczas uzbrojenia systemu alarmowego gasną wszystkie światła i wyłączone jest napięcie w gniazdach. Możliwość sterowania z urządzeń mobilnych z dowolnego miejsca na świecie.

Zakres usług:

Wykonamy dla Państwa instalacje elektryczne w budynkach wszelkiego rodzaju (mieszkalnych, handlowych, użyteczności publicznej itp.),
Kompleksowe wykonywanie instalacji elektrycznych ogólnych oraz dedykowanych,
Wykonywanie instalacji oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego,
Montaż różnego typu rozdzielnic zasilających oraz osprzętu elektrycznego
Modernizacja i konserwacja instalacji elektrycznych,

Zostaw Komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola sa zaznaczone *